Top-Czat.pl - Czat internetowy, forum ogólnotematyczne

Pełna wersja: Fonoholizm
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Uważana za chorobę 21 wieku. Zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży ale także dorosłych. To uzależnienie od telefonu komórkowego. W dzisiejszych czasach już dziecko idące do podstawówki posiada swój telefon komórkowy. Ma to jakieś plusy bo są aplikacje śledzące drogę do szkoły, z szkoly a nawet rozwoj dziecka w szkole np mozna być na bieżąco z ocenami.
Ale jakie zagrożenia niesie to za sobą.
Idąc ulicą nie jednokrotnie widzialem dziecko wpadające na pasy w głową w telefonie zamiast rozgladnąc się czy nie nadjeżdża jakiś pojazd.
Także uzależniające są coraz bardziej aplikacje typu facebook za którą stoją ludzie, firmy sprzedające naszą poswięconą uwagę i kradnace Nasz czas.
Coraz bardziej slychać o ludziach zwlaszcza mlodych tracący kontakt z rzeczywistoscią, zaniedbujacych :, prace , studia, szkole wiszących na telefonie.
A dla Was czym jest dziś Wasz telefon prócz narzędziem do dzwonienia i ogolnej komunikacji?
(17.Kwi.2019, 01:17 PM)Jarek napisał(a): [ -> ]A dla Was czym jest dziś Wasz telefon prócz narzędziem do dzwonienia i ogolnej komunikacji?
c
Dla mnie telefon to najczęściej wykorzystywany jest przy rozmowie, ale też forma umożliwiająca płatności w czasie zakupów poprzez aplikację bankową. Korzystam też z nawigacji. 
No ja telefonu używam bardzo bardzo często, codziennie i do... wszystkiego: oglądanie, pisanie, rozmowy, płacenie... itd itp... Big Grin szkoda że jeszcze nie mogę sobie nim kawy zrobić Smile
I tak- to prawie choroba, mówię prawie, bo wiem że jak mi tego telefonu zabraknie to nie umrę i będę mogła normalnie funkcjonować.
Jarku powiem tak.... Mało kto w dzisiejszych czasach wyobraża sobie życie bez telefonu komórkowego. Powiem też tak ,że sama mu ulegam bo jeśli usłyszę dźwięk przychodzącej do mnie wiadomości, od razu instynktownie sięgam po telefon . Nie mówię tutaj tylko o rozmowach czy SMS-ach, ale ogólnie o wszystkich jego funkcjach. Skoro mam dostęp do internetu to w łatwy i szybki sposób dokonuję płatności . Kolejną rzeczą, do której wykorzystuję telefon komórkowy jest rozrywka. Korzystam z muzyki, dzięki temu mogę się zrelaksować, poprawić sobie humor. Służy mi również jako budzik Korzystam również z aparatu fotograficzne oraz kamery, radia, dyktafonu oraz odtwarzacza utworów w formacie mp3. i Często korzystam tez nawigacji GPS.
Oprócz podstawowych funkcji telefonu używam  jeszcze nawigacji , budzika , notatnika ,przeglądarki internetowej . Jak się  okazuje nie jestem na szczęście  uzależniona od telefonu .Potrafię  w dniu wolnym od pracy położyć  go i nawet zapomnieć  gdzie leży.  I to jest fajne .
Telefon to telefon powinien służyć do dzwonienia a nie do zabawy
Niestety takie czasy Sad i co najgorsze idzie ku gorszemu ...  

A jeśli się spotka kogoś takiego to...

[Obrazek: lB8SgtV.jpg]