Top-Czat.pl - Czat internetowy, forum ogólnotematyczne

Pełna wersja: Kiedy zaczyna się problem .. ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Coraz częściej słyszy się  o internetowym uzależnieniu . Problem dotyczy nie tylko dzieci  i młodzieży , ale także  ludzi dorosłych . Zapominając o realnym świecie i wszystkim co powinno być  dla nich istotne , większość  czasu spędzają  w sieci . Długie  rozmowy mające miejsce na przeróżnych portalach bardzo szybko wciągają i wydawać się  mogą  lekiem na całe  zło . Umiar i jeszcze  raz umiar , jest on niezwykle  konieczny i oczywiście świadomość zagrożenia jakie niesie ze sobą internet .
Do technologicznych uzależnień możemy  zaliczyć też   telewizję lub  gry komputerowe .

Kiedy czas na odwyk?
Zaczyna się niewinnie Beatko a problem jest ...Bo w dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie codzienności, która nie jest wspierana poprzez wachlarz możliwości, jakie daje Internet. Ludzie szybko wdrożyli go w swoje życie, używając do pracy, nauki  ,do  zdobywania i przekazywania informacji, rozrywki oraz komunikowania się między sobą. Myślę ,że całkowita rezygnacja z komputerów i internetu w XXI wieku, wydaje się równie absurdalna, jak niekorzystanie z energii elektrycznej...Kiedy czas na odwyk ? Ja kompletnie zapominam o chęci korzystania z internetu kiedy wyjeżdżam na urlop ..Jestem  wtedy off-line. Niech świat się wali. Mnie nie ma... A tak właściwie, to po co miałby mi być ten internet na wakacjach? I świat się nie zawalił....
ja jestem uzalezniona od internetu odkad się urodziłam , i mam z tym wielki problem.
Jesteś uzależniona od internetu ? Od kiedy sie urodziłaś ? A to szybko zaczęłaś . Big Grin a tak na poważnie to myślę ,że jakbyś miała inne zajęcia to byś nie siedziala cały czas w necie . Wiem ,że zabijanie nudy żeby nie siedzieć w 4 - kątach i żeby z kimś popisać ,bo samotność dobija . Ale myślę ,że jak byś znalazła sobie kogoś ( facet ) koleżanka ? Żeby z tymi osobami bywać .. to raczej byś o necie nie pamiętała już . Ps każdy żyje po swojemu .. i tylko Ty jesteś zależna od tego jak Twoje życie sie toczy . Smile