Top-Czat.pl - Czat internetowy, forum ogólnotematyczne

Pełna wersja: film "Zabawa, zabawa" 2018 r.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wczoraj miałam okazję obejrzeć film "Zabawa, zabawa" ... i po zabawie.... Film pokazujący problem alkoholizmu właśnie. Film opowiada historię trzech kobiet, które pod wpływem sytuacji życiowych sięgają po alkohol. Niestety żadna z nich nie dopuszcza do siebie myśli, że mają problem z alkoholem.
*
Historia trzech kobiet.
Pani prokurator Dorota prowadzi idealne życie u boku wpływowego męża, ich 8-letniego synka. Pewnej nocy pod wpływem alkoholu wjeżdża do przejścia podziemnego. Zasłaniając się immunitetem wykorzystuje sytuację, nie ponosząc odpowiedzialności za swoje czyny.
"- Ta Pani nie jest zwykłym obywatelem. - Nie wiedziałem, że są obywatele różnej kategorii. - To się k**** dowiedziałeś"

Kolejna z kobiet, Teresa zdolna i uznana pani ordynator dziecięcego szpitala. Współpracownicy i rodzina wiedzą o jej alkoholizmie, przymykają na niego oko. Wszystko to do czasu, kiedy jedna z operacji omal nie kończy się tragedią.

Trzecią bohaterką filmu jest studenta Magda, która bez trudu łączy naukę z pracą w korporacji. W szufladach służbowego biurka ukrywa butelki z alkoholem, a wieczorami lubi ostro zabalować. Mimo wszystko dziewczyna nie uważa się za alkoholiczkę. W jej przypadku konfrontacja z rzeczywistością nastąpi w wyniku pewnego traumatycznego zdarzenia (została zgwałcona i zaszła w ciążę) podczas jednej z suto zakrapianych imprez w stolicy.
*
Każda z nich może być wzorem do naśladowania, piękne kobiety, mądre, do tego zdolne. W filmie temat alkoholu nie jest tematem tabu. Depresja, zapijanie pustki samotności, prowadząc do kłamstwa, zagubienia, rozpaczy... Film pokazuje historię kobiet tak, że zadajemy sobie pytania, czy poradzą sobie ze swoim problemem. Mocny scenariusz „Zabawy zabawy” nie daje łatwych odpowiedzi. Zostawia Nas z urwanymi w kluczowych momentach historiami bohaterek. Każdy znas zatem może "dopowiedzieć sobie ciąg dalszy...