Top-Czat.pl - Czat internetowy, forum ogólnotematyczne

Pełna wersja: Uzależnienie od gier - oficjalną chorobą psychiczną.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
„Uzależnienie od gier” oficjalnie wpisane na listę chorób psychicznych WHOŚwiatowa Organizacja Zdrowia (WHO) wpisała „uzależnienie od gier” do oficjalnej klasyfikacji chorób natury psychicznej (ICD-11)Co sądzicie o takim rodzaju uzależnienia ? Fakt że jest to coś nowego, ale wiąże się to z obecną epoką w której przyszło nam żyć. Czy waszym zdaniem jest czym się przejmować ? Czy będzie to postępować ? Czy cały ten postęp technologiczny, informatyczny którym się tak zachwycamy i daję nam wygodę życia wyjdzie nam w przyszłości na zdrowie ? 

Liczę tutaj na konstruktywną dyskusję w tym temacie.
(04.Sty.2019, 04:54 AM)Tomi9 napisał(a): [ -> ]„Uzależnienie od gier” oficjalnie wpisane na listę chorób psychicznych WHOŚwiatowa Organizacja Zdrowia (WHO) wpisała „uzależnienie od gier” do oficjalnej klasyfikacji chorób natury psychicznej (ICD-11)Co sądzicie o takim rodzaju uzależnienia ? Fakt że jest to coś nowego, ale wiąże się to z obecną epoką w której przyszło nam żyć. Czy waszym zdaniem jest czym się przejmować ? Czy będzie to postępować ? Czy cały ten postęp technologiczny, informatyczny którym się tak zachwycamy i daję nam wygodę życia wyjdzie nam w przyszłości na zdrowie ? 

Liczę tutaj na konstruktywną dyskusję w tym temacie.

Uważam ,że uzależnienie od gier jest również poważnym problemem i nosi wszystkie cechy uzależnienia. Znane są przypadki kiedy osoby uzależnione od grania dopuszczały się tragicznych w skutkach czynów agresywnych , albo też umierały w wycieńczenia.
Cytat:Niewolnik rozpoczął swoją opowieść:
- kto przestaje nad sobą panować, ten stracił już poważanie u innych, a niebawem postrada i życie...
fragment: "Opowieści niewolnika" H. H. Jahnn
+
Tak naprawdę nałogi powodują, że jesteśmy niewolnikami, czy to gier, czy czegoś innego. I to chyba od nas samych zależy w jakim stopniu się poddamy temu, czy w porę będziemy umieli dostrzec problem.